Solární kolektory

Obecně o kolektorech

Vyznačují se velkou plochou zasklení a velkým absorbérem. Jejich výkon je při plném sluneční záření velký. Využívají většinou sluneční energie, dopadající na jimi zastavěnou plochu.

Použité materiály-garantují dlouhou životnost a stálost parametrů kolektorů. U všech modelů je rám z eloxovaného hliníku a celoměděný absorbér s vakuově nanášenou absorpční vrstvou s dlouhou životností.

Absorpční plocha je tvořena vysoce selektivním povrchem. Ten má vysokou schopnost absorbovat sluneční záření, ale jeho sálaní tepla do okolí /tepelná ztráta sáláním/je minimální.

Solární tvrzené sklo má vysokou odolnost proti rozbití a vysokou propustnost pro sluneční záření.Některé modely se vyznačují antireflexním sklem, které představuje světovou špičku v solárních sklech. Speciální vrstva na obou stranách skla eliminuje odrazy slunečního záření a na absorbér dopadá více slunečního záření.
 

antireflexní solární sklo a solární sklo

Tepelná izolace omezuje tepelné ztráty kolektorů a zvyšuje jejich účinnost. Tloušťka minerální izolace se pohybuje od 2-6cm podle modelu.


Jak si vybrat kolektor?

Záleží na tom, jestli budete ohřívat teplou vodu pro domácnost, bazén nebo přitápět nízkoenergetický dům. Kolektory lepších parametrů Vám umožní více využívat sluneční energie i za nepříznivých podmínek na podzim a v zimě.

 

  • Více informací www.regulus.cz

  • Sluneční kolektory jsou certifikovány a splňují podmínky SFŽP, je možné využítí  státní podpory.


Kontakt

Instalaterství - topenářství

Miloš Nový
+420 721 786 377
Mladotice 139
Kralovice
331 41
e-mail:milosnovy54@seznam.cz


Jiří Čermák
+420 724 208 648
Ondřejov 26
Plasy
331 01
e-mail: jcinstal@seznam.cz