Podlahové vytápění

Podlahové vytápění

Nízkoteplotní vytápění sálavými podlahovými panely prošlo od počátku 70.let dlouhou cestou vývoje směřujícího k dokonalé funkci vytápění a jednoduchosti instalace celého systému.

Zvláště v poslední době, kdy dochází k růstu cen všech energií vzrůstá zájem o tyto nízkoteplotní systémy vytápění ve spojení s nízkoteplotními zdroji vytápění, jako jsou např. tepelná čerpadla, která výrazným způsobem ovlivňují provozní náklady na vytápění.

Pocit tepelné pohody pro osoby nacházející se v místnosti, závisí na tepelné výměně mezi lidským tělem a okolním prostředím. Největší podíl na tepelné výměně má sálání (45%), konvence (30%) vypařování 25%). Využitím efektu sálání velké plochy je možné udržovat v místnosti chladnější vzduch o 2-3 C oproti místnosti s klasickým vytápěním při pocitu stejné tepelné pohody, což má vliv na nižší náklady na vytápění a to o 12 – 18%. Další výhodou je i estetika rozvodu, neboť nejsou vidět instalace jako u rozvodů radiátorových.

U systému podlahového vytápění by maximální teplota topné vody neměla překročit teplotu 45°C a povrchovou teplotu v místnosti 29°C. Výjimku tvoří prostor koupelny a tzv.okrajových zón, což je plocha ve vzdálenosti 1 m od vnějších obvodových stěn, kde se připouští maximální povrchová teplota až 33 C, které se dociluje větší hustotou trubek. Při zachování hygienických norem je možné počítat s maximálním výkonem 100 W na jeden metr čtvereční podlahy v obytné zóně při 20°C teploty prostoru. U nových staveb je průměrný požadavek výkonu mezi 60 – 80W/m2, přičemž podstatná část připadá na větrání.

Při použití kompletního systému podlahového vytápění, je poskytována záruka na materiál 10 let.


Kontakt

Instalaterství - topenářství

Miloš Nový
+420 721 786 377
Mladotice 139
Kralovice
331 41
e-mail:milosnovy54@seznam.cz


Jiří Čermák
+420 724 208 648
Ondřejov 26
Plasy
331 01
e-mail: jcinstal@seznam.cz